Medycyna estetyczna

Zamykanie naczynek

Popękane naczynka to problem, który dotyczy ponad 40% populacji. Warto dodać, że z ich powodu cierpią najczęściej kobiety. Ich przyczyną może być choroba niewydolności żylnej, ale też alergia bądź trądzik różowaty, który daje najbardziej ostre objawy po 40 roku życia. Tak zwane pajączki to również problem osób, których cera jest bardzo wrażliwa, naczynkowa.

Ponieważ rozszerzone naczynka powodują nieestetyczny wygląd – niestety, te pojawiają się bardzo często na skórze twarzy, szyi i dekoltu, to większość pacjentów stara się te objawy zniwelować. Na nic jednak zdają się kosmetyki w postaci maści i kremów. Te nigdy nie usuną powstałych już zmian, mogą jedynie wpływać na ich złagodzenie czy też zapobiegać powstawaniu kolejnych.

laserDzisiaj najbardziej skuteczną metodą trwałego usuwania pajączków jest laseroterapia. W polskich gabinetach dermatologicznych czy najlepszych klinikach medycyny estetycznej lekarze wykorzystują coraz częściej w tym celu innowacyjny laser VariLite.

To laser diodowy, który produkuje amerykańska firma Cutera. Laser ten zdobył już popularność na całym świecie, teraz doceniają go również polscy lekarze oraz pacjenci.

Jak potwierdzają medycy:

 

– „Warto wybrać tę sprawdzoną już metodę, zwłaszcza w przypadku występowania rozszerzonych naczynek (tzw. pajączki, teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie, a także nogach. Stosuje się ją również w przypadku występowania rumienia na twarzy, szyi i dekolcie oraz przy trądziku różowatym” – informuje dr n. med. Igor Michajłowski, prowadzący placówkę dermatologii, wenerologii i medycyny estetycznej Clinica Dermatologica w Gdańsku.

 

Jak działa laser VariLite?

 

To nowoczesna technologia pozwala na zamykanie naczynek w sposób szybki, bezbolesny i skuteczny. Laser VariLite usuwa pajączki już podczas jednego zabiegu (tylko w skrajnych przypadkach konieczne jest ich powtórzenie). Do tego, każdy zabieg nie trwa dłużej niż 15-30 minut i jest praktycznie bezbolesny – osoby o niskim progu bólu mogą wykorzystać przeciwbólową maść, którą dermatolog smaruje partię ciała poddawaną laseroterapii.

VariLite firmy Cutera jest w pełni opatentowanym urządzeniem, które jako pierwsze wytwarza wiązki światła trafiające w głąb skóry, bezpośrednio w niepożądane zmiany – to właśnie dzięki temu pajączki są tak szybko i skutecznie usuwane.

 

Dla kogo laseroterapia?

 

Laserowe usuwanie naczynek jest metodą w pełni bezpieczną i nieinwazyjną dla pacjenta. Chory nie musi być po zabiegu hospitalizowany, praktycznie natychmiast wraca do swojej codziennej aktywności. Jedynym przeciwwskazaniem są niektóre choroby skóry, takie jak świerzb czy łuszczyca, nowotwory, czynna opryszczka, czynny trądzik, stany zapalne skóry, cukrzyca typu II, ciąża oraz karmienie piersią.

Usuwanie naczynek laserem może odbywać się na twarzy, szyi, dekolcie, nogach, ramionach czy dłoniach i wszędzie wykazuje taką samą skuteczność.

Laser niweluje rozszerzone naczynka, leczy żylaki i usuwa rumień powstały w wyniku trądziku różowatego.

Zabiegi powinny być wykonywane tylko przez doświadczonych lekarzy dermatologów, pracujących w renomowanych gabinetach dermatologicznych czy klinikach medycyny estetycznej. Przez zabiegiem pacjent powinien odbyć wizytę kwalifikującą do zabiegu, podczas której przeprowadzane są niezbędne badania oraz wnikliwy wywiad z dermatologiem.

Dr Ania

Jestem lekarzem z 15 letnim doświadczeniem klinicznym. Od wielu lat pracuję w warszawskiej Klinice gdzie pomagam swoim pacjentom.

Latest posts by Dr Ania (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *