Medycyna estetyczna

Usuwanie zmarszczek

Twarz każdego z nas i to niezależnie od wieku może być pozbawiona niedoskonałości w postaci zmarszczek. Dzisiaj do najbardziej popularnych metod walki z oznakami starzenia się skóry zalicza się nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i trzeba przyznać, że innowacyjne technologie z tego zakresu w dość szybkim tempie zrewolucjonizowały rynek. Na chirurgiczną operację plastyczną przy pomocy skalpela decyduje się już coraz mniej osób.

Na całym świecie, ale również w Polsce do gabinetów dermatologicznych i klinik medycyny estetycznej ustawiają się długie kolejki kobiet, które chcą odzyskać młody wygląd. To w szczególności od pań wymaga się, by na ich twarz była nieskazitelnie gładka.

Przez wiele lat naukowcy w porozumieniu z lekarzami pracowali nad innowacyjnymi metodami, dzięki którym w sposób całkowicie bezpieczny można byłoby niwelować niedoskonałości urody. W końcu im się to udało a wiele technik uznawana jest dzisiaj za o wiele lepsze aniżeli te tradycyjne, lecznicze. Medycyna estetyczna, która dotychczas była jedynie sposobem na pielęgnację skóry, dzisiaj zdobywa uznanie lekarzy, którzy coraz częściej zalecają zabiegi z tego zakresu swoim pacjentom. Przypomnijmy, że odpowiednie zabiegi nie tylko wpływają na poprawę wyglądu, ale niwelują też żylaki, popękane naczynka, cellulit, blizny czy rozstępy. Niektóre z nowoczesnych metod nadają się również do leczenia łysienia skóry głowy. Oczywiście, nadal do najpopularniejszych metod zaliczają się te, które pozwalają skutecznie usuwać zmarszczki.

 

Jakie zabiegi usuwają zmarszczki?

 

Lekarze, którzy pracują w najlepszych klinikach medycyny estetycznej dostosowują zabiegi tylko i wyłącznie patrząc na indywidualne potrzeby pacjenta. Wiele zależy od problemu, jaki ma być niwelowany, jego stadium czy ogólny stan zdrowia pacjenta. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności odbywa się wizyta kwalifikująca do zabiegu. To na niej lekarz dokonuje analizy skóry i zaleca odpowiednie zabiegi, opisując dokładnie ich przebieg.

Pamiętajmy, że te z zakresu medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne i przynoszą oczekiwane rezultaty tylko wtedy gdy stosowane są seriami, najczęściej po kilka zabiegów w równych ostępach czasu, o jakich decydować może tylko lekarz.

Do najczęściej zalecanym zabiegów, dzięki którym skóra staje się wyraźnie młodsza i pozbawiona zmarszczek zalicza się botoks – ostrzykiwanie poszczególnych partii twarzy toksyną botulinową, mezoterapia igłowa – wstrzykiwanie w tkankę skórną odżywczych preparatów, laseroterapia – wiązki światła wnikają w głąb skóry pobudzając ją do naturalnej odbudowy, karboksyterapia – wprowadzanie pod skórę określonej ilości dwutlenku węgla oraz peelingi liftingujące – ścierają martwy i zrogowaciały naskórek sprawiając, że zmarszczki stają się znacznie płytsze.

Coraz większą popularnością cieszą się też zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz zabiegi innowacyjnym Dermapenem – mikro nakłuwanie skóry twarzy pobudza ja do naturalnej regeneracji i pozwala na lepsze wchłanianie preparatów odżywczych.

Dr Ania

Jestem lekarzem z 15 letnim doświadczeniem klinicznym. Od wielu lat pracuję w warszawskiej Klinice gdzie pomagam swoim pacjentom.

Latest posts by Dr Ania (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *