Medycyna estetyczna

W jakich przypadkach stosuje się botoks a w jakich kwas hialuronowy?

Większość osób chcących poddać się zabiegom w klinikach medycyny estetycznej zastanawia się nad wyborem pomiędzy botoksem a kwasem hialuronowym. Jednakże najlepiej zasięgnąć opinii specjalisty, gdyż substancje te w medycynie estetycznej stosowane są w różnych sytuacjach.

Botoks, to inaczej toksyna botulinowa, która hamuje wydzielanie acetylocholiny. Jest to neuroprzekaźnik będący łącznikiem między mięśniami a układem nerwowym. W przypadku braku tej substancji do mięśni nie docierają sygnały z układu nerwowego i pozostają one nieruchome. Powoduje to zniwelowanie lub całkowitą redukcję zmarszczek.

Kawas hialuronowy jest naturalną substancją obecną w organizmie człowieka. Odpowiedzialny jest za wiązanie wody w naskórku, co w efekcie daje jędrną i pozbawioną zmarszczek skórę. Z biegiem lat substancja ta przestaje być produkowana przez ludzki organizm, czego skutkiem jest utrata jędrności i pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że obie substancje mają zupełnie inne właściwości i są skuteczne w różnych miejscach twarzy. Botoks najczęściej polecany jest do zabiegów w górnej części twarzy, głębszych zmarszczek i tzw. zmarszczek mimicznych, które powstają w wyniku skurczy mięśni. Natomiast kwas hialuronowy najlepszy jest przy redukcji głębokich bruzd nosowo-wargowych, modelowaniu ust, modelowaniu twarzy czy korekcie nosa.

Dlatego też tak ważne są konsultacje z lekarzami i doprecyzowanie oczekiwań.

Dr Ania

Jestem lekarzem z 15 letnim doświadczeniem klinicznym. Od wielu lat pracuję w warszawskiej Klinice gdzie pomagam swoim pacjentom.

Latest posts by Dr Ania (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *